piątek, 5 maja 2017

106. Florian LieglKraj: Austria
Data urodzenia: 1 luty 1983 r. w Innsbrucku
Klub: SV Innsbruck-Bergisel
Rekord życiowy: 214,5 m na Velikance w Planicy (2003 r.)

Były reprezentant Austrii w skokach narciarskich. Do największych osiągnięć tego zawodnika z pewnością można zaliczyć starty na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie Florian wywalczył dwa złote krążki i jeden srebrny - wszystko w startach drużynowych. Oprócz wymienionych wcześniejszych medali, jest on indywidualnym brązowym medalistą tejże imprezy z Zakopanego (2001). Wraz z kolegami z drużyny zajął 1. miejsce na Uniwersjadzie w Turynie w 2007 r., dwa lata wcześniej stanęli na drugim stopniu podium. Florian ośmiokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata, w tym raz wygrał - miało to miejsce 1 lutego 2003 r. w Tauplitz. 
Z końcem kwietnia 2007 r. podjął on decyzję o zakończeniu kariery. W kolejnych latach został jednym z trenerów austriackiego klubu narciarskiego z Innsbrucka oraz trenerem II grupy treningowej w reprezentacji Austrii.9 komentarzy:

 1. Gratulacje:) Fajny blog, dodaje do polecanych:) Zapraszam do mnie: http://autografysisi.blogspot.nl/2017/05/5-andre-schurrle.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym zobaczyła na skoczni Martina Kocha. Napisałam jeszcze maila z podziękowaniem, ale nie mogę go wysłać, więc zrobię to tutaj. Bardzo dziękuję Ci za wskazówki dotyczące autografów. Bardzo ułatwiłaś mi zadanie. Powodzienia na studiach ;)
  ~ Agata

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję, świetna zdobycz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję!
  https://davidautographs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń