sobota, 7 listopada 2015

55. Joachim Hauer

Witajcie,
Czy jesteście równie zniecierpliwieni tym wielkim oczekiwaniem na pierwszy konkurs skoków? Bo ja owszem, nie mogę się doczekać :)
Co wydarzyło się w ostatnim czasie o czym warto wspomnieć? Otóż Kamil Stoch został ambasadorem marki Breitling - ekskluzywnej marki zegarków.
Władimir Zografski nawiązał współpracę z byłym trener kadry Austrii, Alexandrem Pointner'em. Bułgarski skoczek narciarski ma nadzieję, że uda mu się wrócić do skakania sprzed dwóch lat. Z pewnością nowy trener może znacznie mu pomóc. 
Jakże ważna wiadomość płynie ze świata polskich skoków narciarskich. Jakub Wolny oddał kilka skoków treningowych po rocznej przerwie z racji, że nabawił się paskudnej kontuzji kolana na LGP w Klingenthal. Ważne jest to, że wszystko wraca do normy a nasz Mistrz Świata Juniorów pragnie jedynie rywalizacji na arenie międzynarodowej. Trzymajmy kciuki za Kubę :)
Kadra fińska i polska trenowała w ostatnim czasie w Wiśle na skoczni Malinka. Adam Małysz odwiedził naszych skoczków aby móc przyjrzeć się jak są przygotowani do zbliżającego się wielkimi krokami, sezonu zimowego skoków narciarskich. Wszyscy ciągle powtarzają, że jest naprawdę dobrze i że będą walczyć. Czy tak będzie? Okaże się za kilkanaście dni. Mam nadzieję, że uda się powtórzyć sezon 2013/2014 :)

14 dni do Pucharu Świata!

*.*


Kraj: Norwegia
Data urodzenia: 2 luty 1991 r.
Klub: Baekkelaget Skiklubb
Rekord życiowy: 243 m na Vikersundbakken w Vikersund (14 luty 2016 r.)

Reprezentant Norwegii w skokach narciarskich. W Pucharze Świata zadebiutował 25 stycznia 2014 roku na zawodach w Sapporo lecz pierwsze punkty zdobył 29 listopada 2014 w Kuusamo gdzie zajął 29. miejsce. Pod koniec tegorocznej LGP zajął dwukrotnie 3. miejsce na rosyjskiej skoczni w Czajkowskim.


Aktualizacja (17.03.17 r.):Pozdrawiam :)

6 komentarzy: