piątek, 18 marca 2016

Plastron Daiki Ito

Witajcie,
Pozostały już tylko dwa konkursy w cyklu Pucharu Świata sezonu 2015/2016. Niewiarygodne, że tak szybko to minęło. Tyle się wydarzyło na przełomie ostatnich kilku miesięcy, jednak nie będę dziś o tym pisała, bo na podsumowanie poświęcę oddzielny post by było bardziej przejrzyście. Rozwiązała się natomiast sprawa odnośnie małej Kryształowej Kuli w klasyfikacji lotów narciarskich - zapewne nikogo to nie dziwi, że trafi ona w niedzielę do Petera Prevca. Słoweniec w tym sezonie zdobywa wszystko. Mówiono o nim "wiecznie drugi", lecz on zbierał przez ostatnie kilkanaście miesięcy doświadczenie, które zdołał wykorzystać by być nieosiągalnym dla rywali. Ta sztuka mu się udała. Pomimo tego, że Słoweniec nie zawsze wygrywał, zawsze był blisko podium czy też zwycięstwa. To nieprawdopodobne czego dokonał. Warto jednak zadać pytanie.. Czy jego fenomenalna forma nie pojawiła się zbyt wcześnie? Igrzyska Olimpijskie dopiero za 2 lata zaś Mistrzostwa Świata za rok. Czy Peter Prevc da radę powtórzyć osiągnięcia z tego sezonu? Bardzo jestem ciekawa odpowiedzi na te pytania :) A wy?
Znacznie lepszy konkurs w wykonaniu polskich skoczków! Nie jest to nic przełomowego. Maciej Kot, Kamil Stoch i Stefan Hula zdominowali kwalifikacje i o dziwo udało im się być w miarę na dobrym poziomie podczas konkursu. Cała piątka, która startowała w konkursie, ostatecznie punktowała, co jest plusem. Jutro konkurs drużynowy. Nie liczę na nic specjalnego ale to jest mamut, tu się wszystko może wydarzyć. Jednym skokiem można wiele odrobić, jak i też stracić. 4 miejsce może być w zasięgu biało-czerwonych - takie jest moje zdanie.
Wraz z końcem sezonu zwiększy się szansa na zdobycie wymarzonych autografów, gdyż skoczkowie będą odpisywać na listy znacznie szybciej niż przez ostatnie tygodnie, miesiące. To z jednej strony dość nudny czas z racji na brak zawodów ale też fajny ze względu na to, że można powiększyć kolekcję :) Bierzcie się więc za pisanie listów! Ja już to robię i jutro rano wysyłam dwa.
W przyszłym tygodniu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski podczas których oficjalnie zostanie pożegnany Łukasz Kruczek, który od roku 2008, był trener naszej reprezentacji. Cieszę się, że nastąpi takowe pożegnanie, bo on na to zasługuje. Wiem, że wiele osób go potępia za to, że nasi skoczkowie skaczą jak skaczą, jednak warto postawić się na jego miejscu. To nie on skacze, lecz zawodnicy. Dzięki niemu dwukrotnie polska reprezentacja zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w konkursie drużynowym a Kamil Stoch wygrał dwa złote medale IO. To nie są byle jakie osiągnięcia, każdy trener o tym marzy. To dobra decyzja, że rezygnuje, bo przyda się nowa krew, ktoś kto spojrzy na polskie skoki z innego punktu widzenia. Sam Kamil powiedział dla Przeglądu Sportowego: "Odchodzi jeden człowiek, a na jego miejsce przyjdzie inny. Będzie kontynuował dotychczasową pracę i dołoży do tego coś od siebie. Wierzę, że te dwa ostatnie sezony były przejściowe, a kolejne okażą się lepsze", "Nie chcę mówić, że przyjdzie ktoś, kto kogoś zastąpi, jednak nowe, inne spojrzenie może wnieść coś dobrego. Oczywiście, nie ma gwarancji, że to zadziała, ale wierzę w to.". Czas pokaże jak będzie. Wkrótce dowiemy się, kto poprowadzi polską reprezentację ale póki co trzymajmy kciuki za chłopaków w jutrzejszym konkursie drużynowym :)

Aktualizacja postu (nowe autografy):
Roman Koudelka

Wymiana:
Klemens Murańka

*.*

Pokazywałam już na blogu plastrony z tej "kolekcji". W porównaniu do tegorocznych plastronów z Planicy, te są wyjątkowe - inne niż pozostałe :)
Daiki Ito to skoczek, który do dnia dzisiejszego nie przestaje mnie zaskakiwać, mam nadzieję, że będzie skakał jak najdłużej (u Japończyków wszystko jest możliwe), bo doprawdy miło patrzy się na jego skoki. Noriaki Kasai to zupełnie inna liga, lecz koledzy z jego drużyny także potrafią zawalczyć, tak jak Daiki Ito. Dzisiejsze skoki pozwoliły mu na zajęcie miejsca w czołowej 10. i wierzę, że zarówno jutro, jak i w niedzielę zaskoczy :) Tak oto prezentuje się plastron tego zawodnika:


Pozostaje mi życzyć Wam udanego weekendu ze skokami narciarskimi! To już ostatnie dwa dni pełne emocji a potem już tylko wyczekiwanie na LGP.
Pozdrawiam :)

15 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podobają plastrony z Planicy, dlatego bardzo Ci ci ich gratuluje! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/03/46-janusz-stokosa.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję i zazdroszczę tego plastronu :) Zapraszam na pierwszy rozdział http://zsympatiidoskokow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta seria plastronów z Planicy jest genialna :) serdecznie Ci gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, gratulacje! http://morethanskijumping.blogspot.com/p/sezon-20152016-podsumowanie.html <--- zapraszam, tutaj znajdziesz zdjęcia wszystkich podium tego sezonu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Meeega gratuluję ! Plastrony z Planicy są przepiękne!!!

  Zapraszam do mnie: http://skijumpersgrafy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluje
  http://autografywiktorii.blogspot.com/2016/03/27-aleksandra-mikoajczyk.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluje
  http://autografywiktorii.blogspot.com/2016/03/27-aleksandra-mikoajczyk.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/03/58-micha-walski.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluje plastronu z Planicy! są najładniejsze :)

  OdpowiedzUsuń