piątek, 20 marca 2015

26. Martin Koch

Dzień dobry,
Już za paręnaście minut początek serii próbnej w Planicy. Wszyscy głośno dyskutują czy nowa Letalnica jest w stanie przebić Vikersundbakken. W tym sezonie dwukrotnie został poprawiony rekord świata w długości lotu. Jako pierwszy uczynił to Peter Prevc - 250 m a dzień później Anders Fannemel poprawił ten rekord skokiem na długość 251,5 m. Słoweńcy liczą, że rekord pozostanie wśród nich i uda się to uczynić w Planicy na zmodernizowanej skoczni. Moim zdaniem są na to nikłe szanse w tym roku, dlatego że już skoki treningowe i kwalifikacyjne pokazały, że ta skocznia ma trudny zeskok. Skoczkowie są podobnego zdania ale Słoweńcy zapewniają, że da się skoczyć nawet z 260 m. Czas pokaże, jednak z Letalnicą były już wczoraj spore problemy. Kwalifikacje opóźniły się o 3 godziny z powodu kłopotów z torami najazdowymi. Nic dziwnego, modernizacja nie została tak naprawdę w 100% ukończona.
Severin Freund na 99,9% wygra Kryształową Kulę. Bardziej cieszyłabym się, gdyby zwyciężył Peter Prevc, bo Freundowi przeważnie pomagają noty sędziowskie i nie ma czego tu ukrywać, bo nie tylko ja to zauważyłam. W skokach narciarskich liczy się pierwsze wrażenie na początku sezonu. Kamil Stoch zaczął później, sędziowie podchodzą do niego z dystansem co jest dla mnie absurdalne momentami no ale cóż.
Szykuję już oddzielny post poświęcony na podsumowanie sezonu ale pojawi się on dopiero po niedzieli :)
Mistrzostwa Polski już 24 i 25 marca! Zachęcam do oglądania i kibicowania :)
Już w niedzielę tuż po zakończeniu ostatniego konkursu indywidualnego oraz całego sezonu 2014/15 rozpocznie się konkurs, w którym będzie możliwość wygrania plastronu. Przewiduję też coś dla drugiego i trzeciego miejsca :)

Aktualizacja postu (nowe autografy):
Maciej Kot

*.*

Dziś przedostatni konkurs indywidualny w Planicy. Każdy w Polaków się zakwalifikował, jednak w niedzielę tylko Piotrek i Kamil wystartują z racji, że w ostatnim konkursie pojawi się tylko 30. Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata. Jutro konkurs drużynowy i mam nadzieję, że nasi skoczkowie dadzą radę powtórzyć sukces sprzed roku, gdzie zajęli drugie miejsce :)

Program zawodów:
20.03.15 r. (piątek) - konkurs indywidualny:
14:15 - seria próbna
15:15 - pierwsza seria konkursowa
21.03.15 r. (sobota) - konkurs drużynowy:
09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa
22.03.15 r. (niedziela) - konkurs indywidualny:
09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa

*.*


Kraj: Austria
Data urodzenia: 22 styczeń 1982 r. w Villach
Klub: SV Villach
Rekord życiowy: 241,5 m w Vikersund (11 luty 2011 r.)

Były reprezentant Austrii w skokach narciarskich. 22 marca 2014 roku oddał swój pożegnalny skok na skoczni Bloudkova Velikanka w Planicy.

Aktualizacja (30.03.15 r.):Aktualizacja (24.03.16 r.):Autografu tego zawodnika nie mogło zabraknąć w mojej kolekcji. Martin już nie skacze ale do dziś pamiętam piękne i długie skoki w jego wykonaniu. Świetny sportowiec :)

Wypchanych skrzynek! :)

9 komentarzy: