poniedziałek, 14 marca 2016

69. Aleksander Zniszczoł

Cześć,
I jak emocje tuż przed ostatnim przystankiem Pucharu Świata w sezonie 2015/2016? Sprawa Kryształowej Kuli już jest rozstrzygnięta i wielka szkoda. Jak dobrze pamiętacie, rok temu sporo się działo na skoczni w Planicy, do ostatniego skoku nie wiadomo było w czyje ręce trafi tak pożądane przez skoczków trofeum. W tym roku jest inaczej. Peter Prevc odbierze Kryształową Kulę na własnej ziemi. Póki co walka trwa między Kennethem Gangnesem a Michaelem Hayboeckiem. Ostatnio wspomniałam, że dzieli ich mała różnica punktów na korzyść skoczka z Austrii, sytuacja po konkursie w Titisee-Neustadt uległa zmianie, teraz Norweg jest na prowadzeniu mając w zapasie 38 punktów :) Emocje są, ciekawa jestem który z nich stanie na podium tuż obok Freunda i wspomnianego wcześniej Prevca.
Podobnie jak w Wiśle, zawody w Niemczech nie zostały rozegrane zgodnie z planem. Z dwóch konkursów mogliśmy oglądać tylko jeden. Taka aura tego sezonu, cóż. Bardzo się cieszę, że Johann Forfang w końcu wygrał zawody PŚ! Zasłużył na to już w Wiśle ale niestety się nie udało, bo zajął 4. miejsce ale teraz się zrehabilitował! Brawo :) Norwedzy pokazali w tym sezonie, że są mocni i to aż zadziwiające, gdyż dawniej byli w kiepskiej formie. Tuż po odejściu Bardala i Jacobsena miałam wątpliwości co do przyszłości norweskich skoków narciarskich ale młodzi skoczkowie dali radę. Mocno im kibicuję i wierzę, że w następnych sezonach również będą wysoko w stawce :)
Podsumowanie sezonu dobiega końca, znalazłam trochę czasu na uporządkowanie tego i wkrótce pochwalę się efektami na blogu :)
I znów te same uczucie.. Co będzie za tydzień, gdy zamiast skoków będą lecieć inne programy? Znów trzeba będzie wyczekiwać momentu aż będzie można zakupić bilety na LGP oraz chwili, gdy będzie można już wziąć walizkę i pojechać do Wisły. Nieprawdopodobne jak to szybko minęło.
Dzień dzisiejszy oceniam na plus. W końcu moja skrzynka była wypełniona po brzegi. Odnalazłam w stosie listów aż 5 do mnie, więc kolekcja się powiększa i powiększa, co mnie bardzo cieszy. Co jeszcze? Otóż jeszcze jeden plastron do mnie przyszedł.. Gdzie to trzymać? :) Człowiek kiedyś marzył o jednym a teraz już 22.
Postaram się znaleźć trochę czasu na zmianę wyglądu na blogu. Chcę coś zmienić wraz z zakończeniem tego sezonu ale póki co brak pomysłu :) Może na przełomie najbliższych dni coś wpadnie mi do głowy.

Aktualizacja postu (nowe autografy):
Johann Andre Forfang 
Stefan Kraft
Michael Hayboeck
Karl Geiger
Andreas Wank

Wymiana:
Michael Hayboeck
Manuel Poppinger
Michael Neumayer
Andreas Wank

*.*


Kraj: Polska
Data urodzenia: 8 marzec 1994 r. w Cieszynie
Klub: WSS Wisła
Rekord życiowy: 213 m na Kulm w Tauplitz (9 styczeń 2015 r.)

Reprezentant Polski w skokach narciarskich. Jest indywidualnym Wicemistrzem Świata Juniorów z 2012 roku. Rok wcześniej został zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego. Drużynowo zdobył złoty medal MŚJ w 2014 r., Zimowej Uniwersjady 2013, Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europu 2011. Zdobył także dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów kolejno w 2012 i 2013 roku. Zadebiutował w Pucharze Świata podczas konkursu w Oberstdorfie 30 grudnia 2011 r. gdzie zajął 48. miejsce, zaś pierwsze punkty wywalczył na polskiej ziemi w Zakopanem gdzie zajął bardzo dobre 9. miejsce - 20 styczeń 2012 r.Wypchanych skrzynek! :)

11 komentarzy:

 1. Gratulację! ;) bardzo fajna jest ta kartka Olka i trudna do zdobycia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję! Życzenie "wypchanych skrzynek" z pewnością się przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/03/42-janusz-gajos.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/03/58-micha-walski.html

  OdpowiedzUsuń
 5. narty fischer25 marca 2016 14:46

  Gratuluję i pozdrawiam, zapraszam do siebie: https://sportwzimie.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń