piątek, 11 grudnia 2015

58. Markus Schiffner

Witam,
Tydzień temu zawody odbyły się w norweskim Lillehammer zaś w ten weekend witamy Niżny Tagił. Czy rosyjska skocznia przyniesie szczęście naszym reprezentantom? Dzisiejsze kwalifikacje zapewne zaskoczyły nie tylko mnie. Sześciu naszych skoczków dostało się do jutrzejszego konkursu zaś tylko Kamil Stoch znalazł się poza grupą ze znaczkiem "Q". Co się stało? Co się dzieje z naszym Mistrzem? Ciężko powiedzieć, jednak sporo o tym dziś myślałam. Czy Kamil powoli się wypala? Czy jest skoczkiem tylko jednego sezonu? Czy kontuzja sprzed roku przyczyniła się do tego, że Kamil już nie jest tym skoczkiem, którym był? O co w tym wszystkim chodzi? Każdy z naszych reprezentantów przed rozpoczęciem sezonu zapewniał, że są w wyśmienitej formie, jednakże każde następne zawody, prócz pojedynczych "błysków" są marne w ich wykonaniu. Widzę, że inne kraje prezentują się naprawdę dobrze, zaskakują. Wiele osób walczy o czołowe lokaty w Pucharze Świata - Freund, Prevc, Gangnes, Tande. Gdzie więc jest Stoch i reszta? Czy wypada Dwukrotnemu Mistrzowi Olimpijskiemu mówić, że 15. miejsce go satysfakcjonuje? Moim zdaniem nie. Kamil wypowiadał się jakiś czas temu, że zamierza w tym sezonie walczyć o wszystko co się da, a ja tego nie widzę. Jestem rozczarowana, aż nie chce mi się oglądać jego skoków, mimo że jakiś czas temu były one na światowym poziomie, dostawał "20". Tu nawet nie chodzi o samego Kamila. Dawid Kubacki, który prezentował się świetnie latem, teraz zawodzi. Piotrek rok temu musiał udźwignąć pozycję lidera w naszej kadrze pod nieobecność Stocha i skakał naprawdę dobrze, zaskakiwał a teraz? Piotrek ledwo przechodzi kwalifikacje a na zawodach nie jest w stanie dostać się do drugiej serii. Janek, Murańka podobnie. Stefan Hula jest jednak u mnie na plus! Tydzień temu uratował honor drużyny, bo jako jedyny wszedł do "30" i zajął fantastyczne 10. miejsce. Jeszcze dwa pytania.. Czy Łukasz Kruczek powinien zostać usunięty z kadry po tym sezonie? Czy jest szansa aby nasi skoczkowie się "obudzili"? Wiele pytań a brak odpowiedzi. Wiem, że nie powinnam oceniać po tak krótkim czasie, przeważnie tego nie robię ale pora się obudzić i mam nadzieję, że to nastąpi w naszej kadrze, bo po prostu szkoda tego kompromitowania się, tym bardziej, że to Puchar Świata a teraz kończy nam się tak duża kwota startowa i trzeba będzie walczyć. Mimo wszystko wierzę, że chłopacy sobie poradzą a my kibice musimy uzbroić się w cierpliwość :)
Odchodząc od tego tematu chciałabym pochwalić się, że ja swoje bilety na PŚ w Zakopanem już mam! A jak wy? Kto z was jedzie i jaki sektor wybraliście? :) Mam nadzieję, że wiatr halny tym razem nie będzie rozdawał kart i że zawody odbędą się według planu! Bardzo podoba mi się forma biletów - plastikowe karty. I to jest na wielki plus! Wiele razy zdarzyło się, że niektórym kibicom się bilety podarły podczas samego zabrania ich na skocznię, a teraz jest to mniej prawdopodobne :)
Dobre wiadomości ze świata skoków! Andrzej Stękała wygrał PK w Renie! Ogromne gratulacje!

Wymiana:
Jan Ziobro

*.*


Kraj: Austria
Data urodzenia: 5 czerwiec 1992 r. w Linz
Klub: UVB Hinzenbach
Rekord życiowy: 218 m na Letalnicy w Planicy (25 marzec 2017 r.)

Reprezentant Austrii w skokach narciarskich. Po raz pierwszy pojawił się na zawodach FIS Race w Hinterzarten 23 lutego 2008 roku. Jeżeli zaś chodzi o jego start w zimowym Pucharze Kontynentalnych to wystąpił 23 stycznia 2010 r., zajął wówczas 45. miejsce w Bischofshofen. Markus jest także byłym rekordzistą skoczni Tehvandi k-90 w estońskim Otepaeae. W Pucharze Świata zadebiutował 4 stycznia 2014 r., zajmując odległe 46. miejsce.Aktualizacja (14.02.17 r.):Miłego weekendu!
Pozdrawiam

10 komentarzy:

 1. Gratuluje :)
  Pozostaje nam trzymać kciuki za naszych chłopaków i kibicować im nawet jeśli nie idzie. Jeśli chodzi o Kamila też mnie to bardzo martwi, ale z pewnością nie możemy mowić, że był skoczkiem jednego sezonu, przecież odnosił sukcesy, także w kilku poprzednich :) A może tak jak w przypadku innych przydałaby się współpraca z psychologiem ? Trudno powiedzieć co w tej sytuacji było by najlepsze :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulację!!!
  Zapraszamy na nowy autograf -> http://autografypatrykaikingi.blogspot.com/2015/12/anna-gogowska-osobiscie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję :)
  Zapraszam do mnie :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2015/12/22-cestmir-kozisek.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, mnie w Zakopanem nie będzie ze względu na natłok obowiązków. A szkoda, pozbierałbym osobiście co nieco ;) Autografu jak najbardziej gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń