sobota, 8 kwietnia 2017

104. Bjørn Einar Romøren

Hej,
Jak tam wasz nastrój po kolejnym już tygodniu bez skoków narciarskich? :)
Poszczególne ekipy kończą pomału zmagania w zimowym sezonie a polski sztab szkoleniowy rozpoczyna przygotowania do sezonu olimpijskiego. Jestem pod wrażeniem tego jakie podejście do tej dyscypliny sportu ma Stefan Horngacher. Piszę o tym nie bez przyczyny, wiem, że wiele osób jest zaskoczonych wyborem zawodników do kadry A, mowa tu przede wszystkim o Krzysztofie Miętusie. Sądziłam, że trener postawi chociażby na Janka Ziobro, który miał w tym sezonie dobry czas, odnotowywał dobre występy, mimo wszystko ten skoczek nie znalazł się w gronie siedmiu wybranych. Sądzę, że to ostatni moment na to, aby przywrócić Krzysztofa do dobrego skakania, on to potrafi a nowy trener udowodnił, że jest w stanie poinstruować zawodników tak, aby osiągali niebywałe efekty. Letnie zmagania pokażą kto naprawdę zajmie miejsce w kadrze narodowej, jednak nie zamierzam przekreślać Miętusa, bo wielokrotnie bywało tak, że nawet Ci na których się nie stawia, potrafią zaskoczyć :)
Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała już wstępny kalendarz LGP i PŚ na sezon 2017/2018, jak również na PK i FIS Cup. W tym roku inauguracja Letniej Grand Prix odbędzie się w Wiśle (14-15 lipiec), a póki co Polsce na Puchar Świata przysługują trzy a nie cztery konkursy. 25 stycznia ma odbyć się konkurs indywidualny w Wiśle a dwa dni później rozpoczynamy biało-czerwoną krainę czarów w Zakopanem, gdzie skoczkowie będą rywalizować zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Nie jest to ostateczny kalendarz, stąd też Polski Związek Narciarski w dalszym ciągu może walczyć o dodatkowy konkurs. Zdaję sobie sprawę z tego, iż nie jest to łatwe, bo zupełnie inaczej to wszystko wygląda, gdy w grę wchodzą Igrzyska Olimpijskie. Sądzicie, że PZN zdoła wywalczyć pełny weekend w Wiśle? Chcielibyście ponownie dwóch weekendów w Polsce? :)
Letni Puchar Kontynentalny to także fajna opcja na letni wypad. Wstępnie ustalono, że 18 sierpnia zawodnicy będą rywalizować w Szczyrku, a dzień później w Wiśle. Jeżeli chodzi o zimę to 10-11 marca 2018 r. mają odbyć się dwa konkursy w Zakopanem. Nim Puchar Świata dotrze na polską ziemię, w Zakopanem odbędzie się rywalizacja w ramach FIS Cup'u - 13 i 14 styczeń 2018 r. Patrząc na ten dość obfity kalendarz, wiecie może już gdzie chcielibyście się wybrać? :D
Modernizacja Wielkiej Krokwi będzie kontynuowana! Taka informacja bardzo cieszy, jednakże mam nadzieję, że prace remontowe przeniosą się także na cały kompleks, gdyż woła on już o pomstę do nieba. Coraz więcej dzieciaków jest zaabsorwowanych skokami narciarskimi, ale nie mają oni gdzie trenować. Im szybciej kompleks zostanie odnowiony tym szybciej ujrzymy nowych następców mistrza.
W tym roku nie zdołałam znaleźć czasu na podsumowanie całego sezonu za co z góry przepraszam. Mam wiele na głowie w związku ze studiami i paroma projektami, które chcę wcielić na bloga i nie tylko. Ciężko znaleźć czas na napisanie choćby jednego listu a co dopiero na cały sezon. Największymi wygranymi dopiero co skończonego sezonu są niewątpliwie Stefan Kraft i Kamil Stoch. Nasz reprezentant okazał się być najlepszy z uwagi na największą ilość metrów w powietrzu. Co to oznacza? Kamil Stoch w konkursach indywidualnych i drużynowych oddał skoki, których równowartość w metrach wynosi 7205! Drugie miejsce w tej klasyfikacji nazywanej "Distance Award" zajął Maciej Kot. Polak wyskakał 7061,5 m. Podium zamknął zwycięzca Pucharu Świata Stefan Kraft - 7051 m. Miło dowiedzieć się, że podopieczni Stefana Horngachera pokonali tej zimy najwięcej metrów na dwóch kontynentach :)

Aktualizacja postu (nowe autografy):
Markus Eisenbichler
Jan Matura

*.*


Kraj: Norwegia
Data urodzenia: 1 kwietnia 1981 r. w Oslo
Klub: Hosle IL
Rekord życiowy: 239 m w Planicy (20 marzec 2005 r.)

Były reprezentant Norwegii w skokach narciarskich. Jego największym osiągnięciem indywidualnym jest zajęcie 3. miejsce w Pucharze Świata w sezonie 2003/2004. Norweg ma na swym koncie także małą kryształową kulę za loty (2005/2006). W 2004 r. zajął 2. miejsce w Turnieju Nordyckim. Brązowy drużynowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Turynie.Pozdrawiam :)

13 komentarzy:

 1. Uważam, że w Polsce powinno być zdecydowanie więcej zawodów. Mamy świetnych kibiców i świetnych skoczków!
  Ubolewam, że nie ma żadnych zawodów w lecie w Zakopanem, bo z miłą chęcią bym się wybrała :(
  Gratuluję świetnego podpisu i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję serdecznie autografu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję serdecznie autografu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2017/04/190-robert-korzeniowski.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacny podpis. Takiej kartki Romoerena nie widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale stara karta mega zazdroszczę, jak ją zdobyłaś? :D Wybieram się na wszystkie konkursy polskie każdej rangi + marzy mi się Planica, ale zobaczymy ;) Zapraszam na nowy post: http://autografyzuzy.blogspot.com/2017/04/akredytacja-andreas-wellinger.html :)

  OdpowiedzUsuń