czwartek, 24 marca 2016

70. Killian Peier

Hej,
To ważny dzień w skokach narciarskich dla Polski, otóż przed paroma minutami na głównego trenera naszej kadry został wybrany faworyt Stefan Horngacher! Bardzo się cieszę z tej decyzji aczkolwiek mam nadzieję, że trener Maciusiak będzie jego asystentem. Wiem, że są kibice, którzy w roli trenera woleliby mieć Pointnera ale trzeba myśleć o naszych skoczkach. Wielu z nich chciało aby to właśnie Stefan był nowym trenerem. Czas pokaże czy to właściwy wybór. Kadra potrzebuje czegoś nowego (w tym przypadku nieco "starego" - Stefan pracował już w Polsce). Miejmy nadzieję, że przyszły sezon będzie taki jak 2013/2014, że nasza kadra wywalczy medal Mistrzostw Świata! Pesymistyczne nastroje po niezbyt udanym sezonie powinny odejść w zapomnienie. Teraz mamy nową kartę i wierzmy, że będzie ona zapełniona samymi sukcesami. Nasi skoczkowie mają potencjał, tego nie można im odebrać. Łukasz Kruczek wczoraj został pożegnany podczas MP, o których zaraz jeszcze napiszę. Chciałabym również i ja podziękować trenerowi za to czego dokonał. Te osiem lat zmieniło wiele w naszych skokach. Kamil Stoch sięgnął po medale MŚ, IO, po Kryształową Kulę. Kilkanaście razy stał na podium PŚ. Dokonał tego nawet Krzysztof Biegun i Jan Ziobro. A nasza drużyna dwukrotnie zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Świata. To są doprawdy świetne osiągnięcia. Pamiętam jak po sezonie 2013/2014 wiele krajów chciało mieć Kruczka w swym gronie, to o czymś świadczy. Mam nadzieję, że jeszcze go zobaczymy na wieży trenerskiej, że będzie machał chorągiewką zawodnikom z innych krajów, a może kiedyś wróci do Polski. Teraz jednak szansę dostaje Stefan i sądzę, że ją dobrze wykorzysta :)
Wracając do Mistrzostw Polski to śmiało można powiedzieć, że należały one do Macieja Kota, który już w Planicy pokazał, że potrafi dobrze skakać, latać. Szkoda, że tak późno się obudził ale w Polsce zdołał wywalczyć złoty medal indywidualnie i z drużyną - AZS Zakopane! Brawo! Drugie i trzecie miejsce w konkursie indywidualnym należało do Stefana Huli oraz Kamila Stocha! Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki. Wczoraj warunki na skoczni Malince były idealne do dalekich skoków. Najdalej skakać właśnie Dawid, wyrównał rekord należący do Stefana Krafta ale podparł go. Również Piotr Żyła, jak i Maciej Kot skakali daleko. Po raz czwarty z rzędu to jednak AZS Zakopane zwyciężyło w składzie: Maciej Kot, Jakub Kot, Grzegorz Miętus i Andrzej Stękała! Szkoda, że to już ostatnie skoki w tym sezonie. Pora wyczekiwać na LGP!

Aktualizacja postu (nowe autografy):
Martin Koch

Wymiana:
Killian Peier

*.*


Kraj: Szwajcaria
Data urodzenia: 28 marzec 1995 r.
Klub: Vallee du Joux
Rekord życiowy: 188 m na Letalnicy w Planicy (23 marzec 2017 r.)

Reprezentant Szwajcarii w skokach narciarskich. Pomimo braku szczególnych osiągnięć w tym sporcie, z pewnością śmiało można rzecz, że ma on niezwykły potencjał. Wierzę, że uda mu się coś w tej dyscyplinie osiągnąć, jak nie za rok to później ale uda się. W Pucharze Świata zadebiutował niemalże trzy lata temu. 

Pomimo zniszczonej koperty udało mi się otrzymać wymarzony podpis od Killiana oraz.. plastron! :) Zacznę się porządnie zastanawiać nad tym czy jakiejś galerii nie zrobić. Żarty żartami ale cieszę się z prezentu od tego zawodnika, niemalże trafił w urodziny także jest super!
Pora brać się za następne listy, bo sterta kopert rośnie ale brakuje czasu na pisanie.

Pozdrawiam :)
Wypchanych skrzynek!

22 komentarze:

 1. Ja też z nadzieją patrzę na nowego trenera naszej reprezentacji :)
  Gratuluję plastronu i podpisu! Jak ty to robisz, że tyle ich zdobywasz? Ja też marzę o plastronie, aale przez rok mojej przygody z autografami jeszcze się nie udało :(
  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Osoby z marca najlepsze ;)
  Czekam na kolejne posty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio dostaję plastrony o które w ogóle nie proszę także ciężko wyjaśnić :) Wierzę, że wkrótce jakiś do Ciebie trafi! Zależy jeszcze do kogo piszesz prośbę.
   Urodziny co prawda za 6 dni ale dziękuję bardzo :)

   Usuń
 2. Gratulacje, super prezent! Również przedurodzinowo życzę wszystkiego najlepszego i wielu jeszcze takich prezentów ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ;)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/03/koniec-sezonu-20152016-podsumowanie.html
  Choć jak sama powiedziałaś urodziny za kilka dni to życzę wszystkiego dobrego! Spełnienia marzeń i powiększania swojej kolekcji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo miłe z Twojej strony, dziękuję za życzenia! :)

   Usuń
 4. Gratuluję! I już życzę wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

  OdpowiedzUsuń
 5. gratulacje :)
  dodasz do polecanych?
  z mojej strony już to zrobione :)
  wszystkiego dobrego i mnóstwa wymarzonych autografów ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluje także dostałam list od Killiana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/03/58-micha-walski.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje :) Luca to bardzo miły zawodnik prawie każdemu odsyła swój plastron z podpisem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluje. Zapraszam też do mnie na nowy post :)
  http://autografymichala.blogspot.com/2016/03/5-spela-rogelj-1.html

  OdpowiedzUsuń
 10. wow gratuluję!! :)
  Zapraszam na nowy post:
  http://ski-jumping-my-life.blogspot.com/2016/03/stefan-hula-ii.html

  OdpowiedzUsuń